V Dorka n.o. už od roku 2007 pomáhame ľuďom nájsť si svoje miesto v spoločnosti a živote. Naše zariadenia po celom Slovensku umožňujú prijať a pracovať s rodinou ako celkom a pomôcť jej postaviť sa späť na vlastné nohy. Veľkú časť našich klientov tvoria práve matky s deťmi. Práca je pre ne viac ako zdrojom finančných prostriedkov. Pomáha im nájsť zmysel a sebavedomie, ktoré potrebujú v živote, aj pri výchove detí.

Ženy – matky v projekte Dorka Bags šijú z použitých reklamných bannerov plážové tašky a iné užitočné výrobky. Materiál, ktorý by inak skončil na smetisku dostáva druhú, ekologickú šancu a matky, ktoré ich šijú, vďaka nim môžu písať nový životný príbeh. Kúpou tašky Dorka Bags tak pomáhate písať hneď dvakrát.

Nápad

Pre človeka v zložitej životnej situácii je extrémne náročné nájsť si stabilné zamestnanie. Pre matky s malými deťmi to platí dvojnásobne. Hľadali sme spôsob ako pomôcť matkám v centrách DORKA vytvoriť si stabilný príjem, ktorý by im umožnil zabezpečiť svoje deti. Šitie tašiek sa ukázal ako skvelý a pomerne jednoduchý nápad.

Štýl a kvalita

Unikátnou vlastnosťou tašiek DORKA Bags je fakt, že každá z nich je jedinečná. Všetky naše produkty sú vyrobené z reklamnej banneroviny, ktorá je pevná, ľahko sa udržiava a výrezmi reklamných plôch vznikajú zaujímavé a neopakovateľné vzory. Je nemožné vyrobiť dve rovnaké tašky – každá je originál.

100% Handmade

Banner je spracovávaný ručne – čistenie, rezanie, nabíjanie cvokov, viazanie povrazových úchopov a zošitie tašky. Každý vyrobený kus prešiel rukami šikovných matiek, ktoré z použitej reklamy tvoria vkusné tašky. Vďaka prirodzeným vlastnostiam materiálu vydržia tašky všetky poveternostné podmienky a akékoľvek zaobchádzanie.

Plážové tašky sú len začiatok. Skúšame rôzne spôsoby spracovania, rôzne technologické postupy a čoskoro prinesieme viac produktov. Už teraz sa môžete tešiť na nádherné plecniaky, no pracujeme aj na kabelkách, kapsách, peračníkoch a mnohých ďalších kúskoch.

TOP